Data z CANu

Většina vozidel je již z výroby vybavena celou řadou elektronických řídících systémů které se svým okolím komunikují prostřednictvim sériového komunikačního protokolu CAN (Controller Area Network).

Konektor

Naše jednotka přímo z vozidla přenáší k uživateli všechny údaje, které příslušná CAN sběrnice poskytuje. K dispozici je například přehled o zatížení motoru, otáčkách, stavu plynového i brzdového pedálu, okamžité spotřebě, přesný stav ujetých kilometrů nebo servisních intervalech. Z těchto údajů je ihned patrný i styl jízdy jednotlivých řidičů. Vygenerované sestavy poskytují naprosto stejné údaje které jsou k dispozici po načtení vozidla autorizovaným servisem, ale již s předstihem během aktuální jízdy. Tímto způsobem je možné provádět mobilní diagnostiku bez nutnosti odstavení vozidla z provozu do servisu.

CAN sběrnice - přehled
CAN sběrnice - přehled
Palivo ze sběrnice CAN
Palivo ze sběrnice CAN
Jízdní profil
Jízdní profil

Možnosti a varianty sestav

Komplet Spotřeba AETR Pozice
Provozní údaje z CANu vozidla*

Chtěl bych vám pochválit systém PHM a GPS. Systém polohy GPS v reálném času nám několikrát ušetřil dohady se zákazníky o naloženém materiálu. Tento Vámi dodaný systém je jednak pružný a šitý na naše potřeby. Na rozdíl od systémů výrobců strojů a aut to hlásí i krádeže a to hned když k tomu dojde. Další předností je možnost individuálních reportů. V neposlední řadě bych vyzdvihl podporu a to jak servisu IT s odhalením anomálii ve stroji tak servisního technika kdy i špatná nafta v nádrži která způsobila poruchu systému byla technikem vyměněna a stroj zprovozněn.

M. Ransdorf - CEMEX Sand k.s